Free songs
Wrocław podologia

Podologia

Zabiegi podologiczne kierujemy do osób zmagających się z dolegliwościami stóp takimi jak: odciski i modzele, grube, wrastające, czy grzybicze paznokcie, pękające pięty i nadpotliwość stóp. Jesteśmy profesjonalnie przygotowani do przyjęcia pacjentów ograniczonych ruchowo, dotkniętych chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca, reumatyzm) a także tym z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze).

Kim jest Podolog?
Podolog przewiduje i zapobiega powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, a także planuje i przeprowadza kurację w przypadku już istniejących dolegliwości. Podologa spośród innych specjalistów zajmujących się stopami wyróżnia znajomość technik podologicznych, profesjonalne przygotowanie techniczne, specjalistyczny sprzęt i narzędzia zabiegowe. Niebagatelną rolę odgrywa umiejętność współpracy podologa z lekarzami takimi jak diabetolog, dermatolog, chirurg czy ortopeda.

W naszym Centrum kładziemy nacisk na higienę i bezpieczeństwo - do zabiegów używamy jednorazowych materiałów, a sprzęt wielokrotnego użytku poddajemy wieloetapowemu procesowi oczyszczania, dezynfekcji i sterylizacji w autoklawie.

PEŁNA REGENERACJA - zabieg zmiękczająco - nawilżający na stopy


Propozycja dla osób, które cierpią na uporczywą suchość, szorstkość i zmęczenie stóp, oraz dla tych, którzy chcą stopy otoczyć szczególną opieką. Zabieg przynosi odprężenie, redukuje zrogowacenia, odżywia i nawilża. Stosowany regularnie zapobiega powstawaniu patologicznych zrogowaceń, wzmacnia skórę stóp, uelastycznia ją i regeneruje. Po zabiegu stopy są idealnie gładkie i miękkie w dotyku.

Na zabieg składa się: odprężająca kąpiel stóp, skrócenie i nadanie kształtu paznokciom, opracowanie skórek, usunięcie zrogowaciałego naskórka frezarką, peeling stóp, zmiękczająco – nawilżająca maska na stopy + malowanie paznokci (opcja)

Ceny:
"PEŁNA REGENERACJA" (bez malowania): 99 zł
"PEŁNA REGENERACJA" + malowanie paznokci kolor / french 119 zł/ 129 zł
"PEŁNA REGENERACJA + malowanie paznokci odżywką UV (Vitagel) - 124 zł
"PEŁNA REGENERACJA + malowanie hybrydowe kolor/french - 139 zł/ 149 zł

Rezerwacja

Pedicure pielęgnacyjny


Pedicure pielęgnacyjny to zabieg dla osób, które nie mają problemów ze stopami, ale cenią sobie wygodę i estetykę ciała.

Pedicure pielęgnacyjny obejmuje kąpiel stóp, obcięcie i oszlifowanie paznokci, wygładzenie lub wycięcie skórek, frezarkowe usunięcie fizjologicznych zrogowaceń ze stóp, peeling i nałożenie kremu.
Półpedicure to zabieg pielęgnujący paznokcie u stóp. Półpedicure obejmuje kąpiel stóp, obcięcie i oszlifowanie paznokci, wygładzenie lub wycięcie skórek, peeling stóp oraz nałożenie kremu.

Ceny:
Półpedicure pielęgnacyjny: 55 zł ( 30 min)
Pedicure pielęgnacyjny: 85 zł (40 min)

Malowanie paznokci:
Malowanie lakierem tradycyjnym + 20 zł
Malowanie lakierem tradycyjnym french + 30 zł
Malowanie lakierem hybrydowym + 40 zł

Rezerwacja

Podstawowy zabieg podologiczny


Na zabieg składa się odświeżenie stóp, obcięcie i oszlifowanie paznokci, oczyszczenie wałów paznokciowych, usunięcie hiperkeratoz: odcisków, modzeli i nadmiernych zrogowaceń na piętach, peeling stóp i nałożenie kremu.

Cena zabiegu zależy od stopnia nasilenia zmian oraz ilości wykorzystanych narzędzi
Cena : 100 zł -150 zł
Czas trwania zabiegu: 1h - 1,5 h

Rezerwacja

Leczenie i korekcja wrastających paznokci


Leczenie paznokci wrastających jedno lub dwustronnie, również tych z obecnością stanu zapalnego, wysiękiem i ziarniną.
Podolog ocenia skalę problemu, rodzaj wrastania, rozmiar, kształt oraz grubość paznokcia, a następnie indywidualnie dobiera rodzaj leczenia aby przeprowadzić skuteczną terapię.

Ceny:
Tamponada / tamponada z preparatem : 10 zł / 20 zł (10 min)
Sulci - Protektor rurka protekcyjna : 20 zł ( 15 min)
Onyclip - klamra metalowa klejona: 80 zł - 90 zł (20 min)
Combiped - klamra ortonyksyjna druciana klejona : 120 zł ( 20 min)
Podoklamra - Klamra ortonyksyjna druciana 3-częściowa : 170 zł ( 40 min)

Rezerwacja

Usuwanie modzeli i nadmiernych zrogowaceń


Modzele to obszary nadmiernego rogowacenia naskórka. Są owalnego kształtu i mają żółte zabarwienie. Do najczęstszych przyczyn powstawania modzeli należą deformacje stóp, przeciążenia oraz tarcie lub stały ucisk na jeden obszar skóry ale również niewygodne i źle dopasowane obuwie,. Modzele usuwamy, aby uniknąć pojawiających się z czasem dolegliwości bólowych i poprawić estetykę stopy. Z powodu utraty elastyczności naskórka modzele są przyczyną pęknięć, które wnoszą ryzyko zakażeń grzybiczych, wirusowych lub bakteryjnych.

Cena zabiegu zależy od stopnia nasilenia zmian oraz ilości wykorzystanych narzędzi
Cena : od 30 zł
Czas trwania zabiegu: 15 min - 30 min

Rezerwacja

Usuwanie odcisków


Odciski usuwamy, ponieważ oprócz nieestetycznego wyglądu dają duże dolegliwości bólowe. Z czasem, wraz z powiększaniem się odcisku ból jest coraz bardziej dokuczliwy. Do najczęstszych przyczyn powstawania odcisków należą niewygodne lub zbyt ciasne obuwie, deformacje i stałe zmiany w układzie kostnym stóp oraz zaburzona mechanika chodu. Czas terapii i ilość zabiegów jest wprost proporcjonalna do czasu, jaki minął od momentu pojawienia się odcisku. W przypadku leczenia tej dolegliwości najlepsze i najszybsze efekty uzyskujemy rozpoczynając terapię odcisku w początkowym stadium.

Cena zabiegu zależy od stopnia nasilenia zmian oraz ilości wykorzystanych narzędzi
Cena : od 40 zł
Czas trwania zabiegu: 15 min - 45 min

Rezerwacja

Terapia pękających pięt (2 pięty) - opracowanie pęknięć i rozpadlin, maść, opatrunek


Pękanie pięt dotyczy skóry zrogowaciałej, słabo nawilżonej i mało elastycznej.
Terapię pękających pięt przeprowadzamy z użyciem specjalistycznego sprzętu i technik podologicznych. Na zabieg składa się usunięcie nadmiernie zrogowaciałego naskórka, opracowanie i wygładzenie brzegów rozpadlin, nałożenie preparatu leczniczego i opatrunku.

Cena zabiegu zależy od stopnia nasilenia zmian oraz ilości wykorzystanych narzędzi
Cena : od 80 zł
Czas trwania zabiegu: 45 min

Rezerwacja

Zabiegi na płytce paznokciowej


Skrócenie paznokci : 20 zł (15 min)
Skrócenie i oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo (grzybica, uraz) : 40 zł - 60 zł ( 45 min)
Rekonstrukcja płytki paznokciowej : 40 zł - 60 zł ( do 60 min)
Pobranie materiału do badania mykologicznego + badanie ( obejmuje dermatofity, drożdżaki i pleśnie) : 120 zł ( 30 min)

Rezerwacja

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?